Üç Çeyreklik Çekişmenin Galibi Bahçeşehir Koleji Oldu

Bahçeşehir Koleji, yeni sezon hazırlıkları kapsamındaki altıncı maçında Frutti Extra Bursaspor’a konuk oldu. Kırmızı – lacivertliler maça hücumda oldukça etkili başlasa da ev sahibi ekip maça kısa sürede ortak oldu ve iki ekip de son topa kadar oyunun içinde kaldı. Son bölümde daha az hata yapan taraf olan Bahçeşehir Koleji, sahadan 90 – 87 galip ayrılmayı başardı.

Bahçeşehir Koleji maça Thomas Akyazılı, Erick Green, Jamal Jones, Burak Can Yıldızlı ve Josh Owens; ev sahibi ekip Frutti Extra Bursaspor ise Xavier Munford, Malik Newman, Daniel Hamilton, İzzet Türkyılmaz ve Kenny Kadji beşiyle başladı.

Bahçeşehir Koleji maça dış atışlarla etkili başladı ve ilk çeyreğin bitimine 5 dakika 7 saniye kala skorda 17 – 6 öne geçince Frutti Extra Bursaspor molası geldi. Molanın ardından oyunun savunma kanadında zafiyet gösteren Bahçeşehir Koleji, skor 25 – 15’e gelince çeyreğin bitimine 2 dakika 21 saniye kala molayı aldı. Çeyreğin son bölümünde Birkan Batuk ve Malik Newman’la skor üreten Frutti Extra Bursaspor farkı kapatsa da, maçın ilk dörtte birlik bölümü Bahçeşehir Koleji’nin 31 – 23’lük üstünlüğüyle geçildi.

Frutti Extra Bursaspor ikinci çeyreğe 10 – 6’lık bir seriyle başlayıp skoru 33 – 37’ye getirince Bahçeşehir Koleji, devrenin bitimine 6 dakika 9 saniye kala mola aldı. Devrenin son bölümünde iki ekip de dengeli bir oyun sergiledi ve soyunma odasına 51 – 49’luk Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle gidildi.

Bahçeşehir Koleji ikinci yarıya Burak Can Yıldızlı’nın hücumdaki etkili performansıyla başladı ve ilk beş dakikayı 64 – 58 önde geçti. Kırmızı – lacivertli takım çeyreğin son bölümünde skor üretiminde güçlük çekince Frutti Extra Bursaspor oyuna yeniden ortak oldu ve maçın son dörtte birlik bölümüne Bahçeşehir Koleji, 70 – 69’luk üstünlükle gitti.

Frutti Extra Bursaspor son çeyreğe 6-0’lık bir seriyle başlayıp tabelada 75 – 70 öne geçince Zafer Aktaş, maçın bitimine 8 dakika 46 saniye kala molasına başvurdu. Bahçeşehir Koleji molanın ardından yeniden oyunun kontrolünü ele geçirip rakibini skorda 77 – 77’de yakalayınca, maçın bitimine 5 dakika 26 saniye kala molayı alan bu kez Bursa ekibi oldu. Son bölümü oldukça çekişmeli geçen maçtan Bahçeşehir Koleji galip ayrıldı.

Bahçeşehir Koleji adına maçın en skorer isimleri; 30 sayıyla Erick Green , 17 sayıyla Burak Can Yıldızlı ve 15 sayıyla Jamal Jones oldu.

Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Zafer Aktaş maçtan sonra şu açıklamalarda bulundu: ‘’İki ekip için de oldukça yoğun bir maç oldu. Özellikle ilk yarıda oyunun müdafaa kanadında çok iyiydik. Bursaspor hücum gücü yüksek bir takım, onları durdurmak kolay değil ama takım halinde iyi mücadele ettik. Doğru yolda olduğumuzu düşünüyoruz, çalışmaya ve Bahçeşehir ailesine yakışan basketbolu oynamaya devam edeceğiz.’’

Bahçeşehir Koleji, 17 – 19 Eylül tarihleri arasında Bursa’da düzenlenecek olan Cevat Soydaş Turnuvası’nda Frutti Extra Bursaspor ve Beşiktaş ile karşılaşacak.