Son Maçta Son Galibiyet

Bahçeşehir Koleji maça Quino Colom, Andy Rautins, Chris Babb, Hakan Yapar, Marcus Slaughter; ev sahibi ekip İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü ise Mehmet Yağmur, Mert Çevik, Luka Babic, Yordan Minchev, Ramazan Tekin beşiyle başladı.

Bahçeşehir Koleji maça hücumda tutuk başlarken ilk beş dakikalık bölüm İBB’nin 8-5’lik üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin son bölümünde DJ White’la beraber skorda öne geçen Bahçeşehir Koleji, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 26-12 önde kapattı.

İkinci çeyreğe de oyun disiplinini koruyarak başlayan Bahçeşehir Koleji, devrenin bitimine 4 dakika 38 saniye kala farkı 20 sayıya kadar çıkardı (38-18). Bahçeşehir Koleji devrenin son bölümünde biraz duraksasa da soyunma odasına 45-21 önde gitmeyi başardı.

Bahçeşehir Koleji ikinci devreye de hızlı başladı ve beş dakikanın sonunda farkı 30 sayıya çıkardı (57-27). Çeyreğin son bölümünde iki takım da ortaya dengeli bir oyun koydu ve son çeyreğe Bahçeşehir Koleji’nin 67-30’luk üstünlüğüyle gidildi.

Son çeyrekte de oyun üstünlüğünü muhafaza eden Bahçeşehir Koleji müsabakadan 98-50 galip ayrılarak 2018 – 2019 Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi sezonunu dokuzuncu sırada tamamlamayı garantiledi.