Maçın Kazananı Mutluluk Oldu

Bahçeşehir Koleji ve Pınar Karşıyaka taraftarı basketbol severler, maça oyuncaklarıyla gelerek Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü’nün, ihtiyaç sahibi okullara ve çocuk evlerine oyuncak göndermeyi amaçladığı sosyal sorumluluk projesi ‘’Benimle Oynar mısın?’’a destek verdi. Oyuncak karşılığında maç biletlerini alan taraftarlar hem keyifli bir basketbol müsabakasını yerinde izledi, hem de mutluluklarını Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocuklarla paylaştı. Bu maçın kazananı sadece Bahçeşehir Koleji değil, ‘’mutluluk’’ oldu.

Bahçeşehir Koleji mücadeleye Quino Colom, Andy Rautins, Chris Babb, Hadi Özdemir, Marcus Slaughter; konuk ekip Pınar Karşıyaka ise Erving Walker, Sek Henry, Birkan Batuk, Chris Evans ve Assem Marei beşiyle başladı.

İki ekip de maça savunmada agresif başlarken, ilk çeyreğin bitimine 4 dakika 45 saniye kala gelen televizyon molasına Bahçeşehir Koleji’nin 10-6 üstünlüğüyle gidildi. Molanın ardından hücumdaki etkinliğini artıran Bahçeşehir Koleji, ilk çeyreği 25-13 önde kapatmayı başardı.

İkinci çeyrekte İlkan Karaman’ın pota altındaki etkinliğine Quino Colom’un hücumdaki yönlendiriciliğiyle karşılık veren Bahçeşehir Koleji, devrenin bitimine 3 dakika 56 kala gelen televizyon molasına 32-20 önde gitti. Devrenin son bölümünde iki takım da hücumda skor üretmekte zorlandı ve soyunma odasına Bahçeşehir Koleji’nin 36-26 üstünlüğüyle gidildi.

İkinci yarıya Pınar Karşıyaka savunmada sert başladı ve çeyreğin bitimine 5 dakika kala gelen televizyon molasına Bahçeşehir Koleji’nin 42-33’lük liderliğiyle gidildi. Molanın ardından hücumda DJ White’la etkinliğini artıran Bahçeşehir Koleji skoru 51-37’ye getirdi ve çeyreğin bitimine 2 dakika 8 saniye kala Pınar Karşıyaka molası geldi. Periyodun son bölümünde oyunun kontrolünü sürdüren Bahçeşehir Koleji, maçın son dörtte birlik bölümüne 54-41 önde girdi.

Maçın son periyoduna iki takım da savunma dozajını artırarak başladı ve maçın bitimine 4 dakika 47 saniye kala gelen televizyon molasına Bahçeşehir Koleji’nin 63-51 üstünlüğüyle gidildi. Son bölümde oyun hâkimiyetini koruyan Bahçeşehir Koleji sahadan 74-62 galip ayrılarak bu sezon Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki 12. galibiyetini aldı.