Lakers Anthony Davis'i Tanıttı

NBA'de Los Angeles Lakers ile New Orleans Pelicans arasında gerçekleştirilen takas sonucu Los Angeles'ın yolunu tutan Anthony Davis, dün Lakers tarafından basın mensuplarına tanıtıldı.

NBA'de 2018-2019 sezonunda play-off'lara katılamayarak büyük hayal kırıklığı yaşayan Lakers, yeni sezona iddialı bir kadroyla girme amacıyla New Orleans'tan Anthony Davis'i kadrosuna katmıştı.

Lakers, Anthony Davis karşılığında Pelicans'a Lonzo Ball, Brandon Ingram, Josh Hart, 3 tane 1. tur draft hakkı ve 2019 4. sıra hakkı vermişti.

2012 NBA Draft'ında Pelicans tarafından ilk sırada seçilen Davis, 7 sezonda 23.7 sayı, 10.5 ribaunt, 2.1 asist ve 2.4 blok ortalamaları ile oynadı.

Los Angeles Lakers, Anthony Davis'i takasla kadrosuna kattıktan sonra takımın yıldızı LeBron James, 23 numaralı formayı Davis’e vereceğini söylemişti. Ancak bu duruma sponsor engeli çıktı.

NBA kariyerinde ilk kez 23 numarayı giyemeyecek Anthony Davis ise yeni forma numarasını  sosyal medya  hesabından açıkladı. Davis, gelecek sezonda ilkokuldaki forma numarası olduğunu söylediği 3 numaralı formayı giyecek.