KIRMIZI EJDERHALAR UZATMADA ALEV ALDI

Hafta içinde FIBA Europe Cup ikinci tur L grubu mücadelesinde ZZ Leiden’ı ağırlayan ve sahadan dominant bir galibiyetle ayrılan Bahçeşehir Koleji, iyi gidişatını ING Basketbol Süper Ligi’ne de taşıdı. 13. Hafta müsabakasında Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde sigortam.net İTÜ’yü ağırlayan Bahçeşehir Koleji, kıyasıya geçen maçı uzatma periyodunda 99 – 94 kazanarak ligdeki 3. galibiyetini aldı.

Bahçeşehir Koleji mücadeleye Trae Golden, Can Altıntığ, Mangok Mathiang, Dwight Hardy, JaJuan Johnson; konuk ekip sigortam.net İTÜ BB ise Matt Mobley, Yunus Akçay, Archie Goodwin, Dwight Coleby, Antonio Campbell beşiyle başladı.

sigortam.net İTÜ maça 9 – 2’lik bir seriyle başlayınca çeyreğin bitimine 7 dakika 54 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Molanın ardından hücum ribauntları ve Trae Golden’ın sorumluluk olmasıyla ritm kazanan Bahçeşehir Koleji, skorda 19 – 17 öne geçince çeyreğin sona ermesine 1 dakika 27 saniye kala bu kez de sigortam.net İTÜ molası geldi. Yakın geçen ilk çeyrek 23 – 23 sona erdi.

İki ekip de ikinci çeyreğe yavaş başlarken çeyreğin ilerleyen bölümünde konuk ekip skoru 31 – 36’ya getirince Bahçeşehir Koleji, devrenin bitimine 5 dakika 29 saniye kala molayı aldı. sigortam.net İTÜ, devrenin kalan bölümünde oyunun kontrolünü ele geçirdi ve soyunma odasına 46 – 37 önde giden taraf oldu.

Konuk ekip ikinci yarıya da iyi başlayıp farkı bir ara çift hanelere kadar çıkarsa da Bahçeşehir Koleji JaJuan Johnson’ın üst üste takip smaçlarıyla skoru 49 – 54’e getirdi ve çeyreğin bitimine 4 dakika 57 saniye kala gelen televizyon molasına bu skorla gidildi. Çeyreğin son bölümünde iki ekip de karşılıklı seriler buldu ve maçın son dörtte birlik bölümüne sigortam.net İTÜ’nün 63 – 61’lik üstünlüğüyle girildi.

Son çeyreğe iki ekip de hücumda kolay skor üreterek başlarken maçın bitimine 4 dakika 54 saniye kala gelen televizyon molasına konuk ekip 76 – 74 önde girdi. Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan maçın son topunda Dwight Hardy atıştan faydalanamayınca normal süre 83 – 83 sona erdi ve uzatmaya gidildi.

Uzatma periyodunda iki ekip de hücumda etkili olsa da Bahçeşehir Koleji, Trae Golden’ın son bölümdeki harika oyunuyla müsabakadan 99 – 94 galip ayrıldı ve ING Basketbol Süper Ligi’ndeki 3. galibiyetini hanesine yazdırdı.

Bahçeşehir Koleji adına maçın en skorer isimleri 41 sayıyla Trae Golden (10 asist, 7 ribaunt), 17 sayıyla Dwight Hardy (4 asist, 3 ribaunt) ve 16 sayıyla JaJuan Johnson (17 ribaunt, 4 asist) oldu.

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 14. Haftasında 28 Aralık Cumartesi günü Gaziantep Basketbol’a konuk olacak.