KIRMIZI EJDERHALAR SİFTAHI EVİNDE YAPTI

Hafta içinde Bosna Hersek temcilcisi Igokea m:tel’i mağlup ederek FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne kazanarak başlayan Bahçeşehir Koleji, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında Gaziantep Basketbol’u ağırladı. Yeni transfer Kasey Shepherd’ın ilk kez forma giydiği maçta Kırmızı Ejderhalar, rakibini 78-73’lük skorla mağlup ederek ligdeki ilk galibiyetini elde etti.
Bahçeşehir Koleji maça Kartal Özmızrak, Jamar Smith, Muhammed Baygül, Vladimir Brodziansky ve Jerry Boutsiele; konuk takım ise Can Uğur Öğüt, Codi Miller-McIntyre, Damyean Dotson, Leyton Hammonds ve John Egbunu beşiyle başladı.
Kırmızı Ejderhalar maçın başında Smith’in elinden bulduğu üç sayılık isabetlerle; konuk takım ise skor dağılımını iyi yaparak etkili oldu ve çeyreğin bitimine 3 dakika 3 saniye kala gelen televizyon molasına Gaziantep Basketbol’un 15-12 üstünlüğüyle girildi. Çeyreğin kalan bölümünde Muhsin’le skor üretmeye devam eden konuk takım, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 23-19 önde geçti.
İkinci çeyreğe iki ekip de hızlı hücum ve pota altından etkili olarak başlarken, ilk yarının bitimine 5 dakika 44 saniye kala Gaziantep Basketbol molası geldi (25-29). Molanın ardından hücumda Muhammed’in liderliğinde skor üretmeye devam eden Bahçeşehir Koleji, savunma sertliğini de artırdı ve soyunma odasına Gaziantep Basketbol’un 41-37’lik üstünlüğüyle girildi.
Kırmızı Ejderhalar ikinci yarıya Muhammed ve Kartal’ın elinden üst üste bulduğu isabetlerle 10-0’lık bir seri yakalayarak başlayıp skoru 47-41’e getirince konuk takım, çeyreğin bitimine 6 dakika 16 saniye kala molaya başvurdu. Gaziantep Basketbol, moladan Metin’in isabetleriyle döndü ve skoru periyodun sonuna 3 dakika 12 saniye kala 50-49’a getirince molayı alan taraf bu kez de Bahçeşehir Koleji oldu. Çeyreğin kalan bölümünde oyunun temposu biraz düştü ve maçın son dörtte birlik bölümüne Kırmızı Ejderhaların 59-56’lık üstünlüğüyle girildi.
Maçın son çeyreğine iki ekip de hücumda kısır başlarken ilk beş dakikalık bölüm Bahçeşehir Koleji’nin 63-60 liderliğinde geçildi. Maçın son kısmında Gaziantep Basketbol oyunun içinde kalmayı başarsa da Kırmızı Ejderhalar, Jamar Smith önderliğinde skor avantajını korudu ve sahadan 78-73 galip ayrılarak ligdeki ilk zaferini elde etti.
Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Erhan Ernak, maçın ardından şu açıklamalarda bulundu: ‘’Zor ve sert bir maç bekliyorduk. Gaziantep Basketbol oldukça kaliteli ve sıralamada hep yukarılarda kalan bir takım. Bilindiği üzere Langston Hall ve Jaka Blazic’in sakatlıkları nedeniyle biraz dar bir rotasyonla mücadele ediyoruz. Bugün bençten yeni transferimiz Kasey Shepherd ve tecrübeli oyuncumuz Hadi Özdemir’den iyi katkı aldık. Oyuncularımı ve rakibimizi tebrik ediyorum.’’