Kırmızı Ejderhalar Efes’e Direnemedi

Bahçeşehir Koleji, 2020 – 2021 ING Basketbol Süper Ligi’nin 19. Haftasında Anadolu Efes’i ağırladı. Maçı başından sonuna kadar kontrol eden konuk ekip sahadan 76 – 100’le galip ayrıldı.

Kırmızı Ejderhalar maça Shannon Evans, İsmet Akpınar, Jamal Jones, Burak Can Yıldızlı ve Thomas Robinson; konuk ekip Anadolu Efes ise Buğrahan Tuncer, Vasilije Micic, James Anderson, Adrien Moerman ve Sertaç Şanlı beşiyle başladı.

İki takım da maça hücumda kısır başlarken, ilk iki dakikalık bölüm konuk ekibin 3-0’lık üstünlüğüyle geçildi. Skoru eşit bir şekilde dağıtmaya başlayan Anadolu Efes, çeyreğin bitimine beş buçuk dakika kala skoru 5 – 12’ye getirdi. Çeyreğin bitimine 4 dakika 38 saniye kala gelen televizyon molasına lacivert-beyazlıların 16 – 5’lik üstünlüğüyle girildi. Çeyreğin kalan bölümünde oyunun kontrolünü tamamen ele geçiren Anadolu Efes, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 32 – 16 önde geçti.

İkinci çeyreğe iki ekip de skor üretiminde güçlük çekerek başladı ve ilk dört dakikalık bölüm konuk takımın 38 – 21’lik üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin orta bölümünde savunmada sertleşen Bahçeşehir Koleji, farkı belli bir seviyenin altında tuttu ve devrenin son dört dakika 12 saniyelik kısmına 26 – 40 Efes liderliğinde girildi. Çeyreğin son bölümünde de savunma disiplinini sürdüren Bahçeşehir Koleji, farkı 11’e indirdi ve soyunma odasına 52 – 41’lik Anadolu Efes üstünlüğüyle gidildi.

Konuk ekip ikinci yarıya 8 – 3’lük bir seriyle başladı ve ilk üç buçuk dakikayı 60 – 44 önde geçti. Çeyreğin bitimine 3 dakika 57 saniye kala gelen televizyon molasına Anadolu Efes’in 68 – 48’lik üstünlüğüyle girildi. Bahçeşehir Koleji moladan 6-0’lık seriyle dönünce, çeyreğin sonuna 1 dakika 51 saniye kala Anadolu Efes molası geldi. Çeyreğin son bölümünde Anadolu Efes farkı aynı seviyede tuttu ve maçın son dörtte birlik bölümüne 71 – 57 önde girdi.

Bahçeşehir Koleji son çeyreğe iyi başladı ve maçın son yedi buçuk dakikalık bölümüne girilirken farkı 12’ye indirdi. Maçın sonuna 4 dakika 21 saniye kala gelen televizyon molasına Anadolu Efes’in 85 – 66’lık liderliğiyle girildi. Konuk ekip maçın son bölümünde de elindeki skor avantajını korudu ve sahadan 76 – 100’lük skorla galip ayrıldı.

Bahçeşehir Koleji adına maçın en skorer isimleri 17 sayıyla İsmet Akpınar, 14 sayıyla Thomas Robinson ve 13 sayıyla Shannon Evans oldu.

Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Erhan Ernak, maçın ardından yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: ‘’ Güçlü bir takımla oynadık. Savunmamızdaki aksaklıklar devam ediyor. Önemli bir maç periyoduna giriyoruz, bu zaaflarımızı çalışıp düzeltmek zorundayız. Anadolu Efes’i tebrik ederim ve onlara hem EuroLeague’de hem de ligde başarılar dilerim.’’

Bahçeşehir Koleji, sıradaki maçında 6 Şubat Cumartesi günü Büyükçekmece Basketbol’la karşılaşacak.