Kawhi Leonard'ın Geleceği

2018-2019 NBA sezonunda takımını şampiyonluğa götüren, finallerin en değerli oyuncusu Kawhi Leonard'ın takımda kalıp kalmayacağı büyük merak konusu. Şu an da adı Raptors, Clippers ve Lakers ile anılan Kawhi Leonard'ın seçimi henüz belli değil. Tüm basketbolseverler bu kararı sabırsızca beklerken, Kawhi'ın kararının haftaya kalabileceği konuşuluyor.

The Athletic’ten Jabari Young’ın verdiği bilgilere göre Los Angeles Lakers, LA Clippers ve Toronto Raptors ile görüşen Kawhi Leonard, geleceği hakkındaki kararı önümüzdeki birkaç gün daha karar vermeyecek. 4 Temmuz gecesi karar vermesi zaten beklenmeyen Kawhi’ın önümüzdeki birkaç gün içerisinde kararını vermesi bekleniyor. Adrian Wojnarowski’ye göre ise Leonard yarışında olan Lakers, Clippers ve Raptors’ın da bir acelesi yok.

Kawhi, bu sezon Kanada ekibiyle 60 normal sezon maçına çıkıp ortalama 34.0 dakika parkede kalan 28 yaşındaki isim, 26.6 sayı, 7.3 ribaund, 3.3 asist, 1.8 top çalma ortalamaları ile takımına liderlik etti.

Playofflar’da ise bambaşka seviyeye çıkan Kawhi, çıktığı 24 maçta ortalama 39.1 dakika parkede kalarak 30.5 sayı, 9.1 ribaund, 3.9 asist, 1.7 top çalma ortalamaları ile şampiyonluğu getirdi.