İkinci Yarıya Galibiyetle Başladık

Bahçeşehir Koleji maça Manny Harris, Andy Rautins, Emir Preldzic, DJ White, Marcus Slaughter; ev sahibi Afyon Belediyespor ise Earl Calloway, Altan Erol, Jamelle Hagins, Cevher Özer ve Edgaras Zelionis beşiyle başladı.

Bahçeşehir Koleji maça hem hücumda hem de savunmada agresif başladı ve ilk beş dakikalık bölümü 15-6 önde geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde savunmadaki sertliğini korumayı başaran Bahçeşehir Koleji, maçın ilk dörtte birlik bölümünde Afyon Belediyespor karşısında 24-14’lük üstünlük sağladı.

Afyon Belediyespor ikinci çeyreğin başında Robert Carter önderliğinde hücumda üst üste sayılar buldu ve 9-5’lik serinin ardından, devrenin bitimine 4 dakika 52 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi (23-29). Bahçeşehir Koleji moladan DJ White’ın üç sayılık isabetiyle dönünce bir mola da Afyon Belediyespor’dan geldi (23-32). İlk yarının sonunda iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı ve soyunma odasına 41-33’lük Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle gidildi.

Bahçeşehir Koleji ikinci yarıya Manny Harris önderliğinde yayın gerisinden yüksek yüzdeli atarak başladı ve ilk beş dakikalık bölümü 53-41 önde geçti. Çeyreğin kalan bölümünde oyunun kontrolünü tamamen ele geçiren Bahçeşehir Koleji, maçın son dörtte birlik bölümüne 63-47 önde girdi.

Son çeyreğe iki takım da dengeli başlarken, maçın bitimine 7 dakika 43 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi (53-68). Afyon Belediyespor, maçın son bölümünde Jamelle Hagins’in çabalarıyla geri dönmeye çalışsa da Bahçeşehir Koleji, oyunun hakimiyetini elden bırakmadı ve sahadan 80-70 galip ayrılarak bu sezon deplasmandaki ilk zaferini elde etti ve ligin ikinci yarısına da galibiyetle başlamış oldu.

Maç öncesinde ev sahibi ekip Afyon Belediyespor, 2016/2017 ve 2017/2018 sezonlarında kaptan olarak formasını terleten ve takımının Süper Lig’e yükselmesinde kilit rol oynayarak kulüp tarihine adını altın harflerle kazıyan oyuncumuz Hadi Özdemir’e plaket takdim etti.