Hüseyin Yücel Bahçeşehir ile Kazandı, Beşiktaş ile Kaybetti

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 11. Haftasında Bahçeşehir Koleji evinde Beşiktaş Sompo Japan’ı ağırladı. Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel’in Beşiktaş yönetiminde oluşu sebebiyle maçın skoru bir açıdan sevindirirken bir açıdan da üzdü. Maçta yaşanılan fair play anlarda basketbol camiasına örnek teşkil etti. 

 

Bahçeşehir Koleji maça Quino Colom, Andy RautinsManny Harris, DJ White, Marcus Slaughter; konuk ekip Beşiktaş Sompo Japan ise Phil PresseyJason Rich, Burak Can Yıldızlı, Erkan VeyseloğluIvan Buva beşiyle başladı.  

İki takım da maça dengeli başladı ve ilk çeyreğin bitimine 4 dakika 22 saniye kala gelen televizyon molasına 10-9 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle gidildi. Yeni transferimiz Manny Harris, Bahçeşehir Koleji formasıyla ilk sayılarını maçın ilk dakikasında bulduğu isabetle hanesine yazdırdı. Molanın ardından Quino Colom önderliğinde hücumdaki etkinliğini artıran Bahçeşehir Koleji, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 23-16 önde kapattı.  

Beşiktaş Sompo Japan ikinci çeyreğe 7-3’lük bir seriyle başlayınca, periyotun bitimine 7 dakika kala Bahçeşehir Koleji molası geldi (26-23). Molanın ardından Bahçeşehir Koleji, 7-1’lik bir seri yakaladı ve fark 9’a çıkınca Beşiktaş Sompo Japan molası geldi (33-24). Çeyreğin son bölümünde oyunun kontrolünü tamamen ele geçiren Bahçeşehir Koleji, soyunma odasına 41-30’luk üstünlükle gitti. 

İki takım da üçüncü çeyreğe kontrollü başlarken, periyotun bitimine 3 dakika 37 saniye kala gelen televizyon molasına Bahçeşehir Koleji’nin 50-42’lik üstünlüğüyle gidildi. Molanın ardından ritmini kaybetmeyen Bahçeşehir Koleji, maçın son periyotuna 62-49 önde girdi.  

Son çeyreğe Manny Harris’in savunmadaki enerjisiyle giren Bahçeşehir Koleji, 5-0’lık bir seri yakaladı ve maçın sonuna 7 dakika 47 saniye kala Beşiktaş Sompo Japan molası geldi (67-49). Molanın ardından Bahçeşehir Koleji hücumdaki etkinliğini daha da artırdı ve müsabakadan 83-57 galip ayrıldı. Bahçeşehir Koleji adına maçın en skorer oyuncusu, 22 sayıyla Quino Colom oldu.  

Maçın kuşkusuz en dikkat çekici taraftarı iş insanı Hüseyin Yücel’di. Yücel, Bahçeşehir Koleji’nin kurucu başkanı. Ama aynı zamanda da Beşiktaş’ın yönetim kurulu üyesi. Bir yanda kurucusu olduğu diğer yanda yönetimde yer aldığı takımların mücadelesini izleyen ve maç boyunca sayı hangi takımdan gelirse gelsin alkışlayan Yücel, “Kaç gündür bana aynı soru soruluyor. Bahçeşehir Koleji mi yoksa Beşiktaş mı? Tabii ki, bu maçta takım tutmadım. Bahçeşehir ile kazandım. Beşiktaş ile kaybettim. Fakat benim için kazanmak ya da kaybetmek değil, buradaki atmosfer önemliydi. Çok coşkulu, Fair-play ruhu taşıyan, güzel bir maç izledik.” dedi. 

Maç boyu devre aralarında kolej öğrencileri tarafından yapılan gösteriler, dostluk pankartları ve her iki tribünün tatlı atışmaları maçta renkli anlar yaşanmasını sağladı.Maçın başında Bahçeşehir Koleji Darıca Kampüsü anaokulu öğrencilerimiz; Beşiktaş Sompo Japan basketbol şube müdürü Sayın Cihat Kumuşoğlu’na ve Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Sayın Hüseyin Yücel’e kendi yaptıkları resimleri hediye ettiler, renkli görüntülere imza attılar.