Hazırlık Dönemindeki İlk Galibiyetimizi Aldık

Kurduğu yeni ve dinamik kadroyla 2020 – 2021 sezonunda hem ING Basketbol Süper Ligi hem de 7DAYS EuroCup’ta iddialı olmak isteyen Bahçeşehir Koleji, hazırlık döneminin ikinci hazırlık maçında, Gloria Cup kapsamında Ukrayna temsilcisi BC Dnipro ile karşılaştı.

Bahçeşehir Koleji maça Jamal Jones, İsmet Akpınar, Erick Green, Deniz Kılıçlı, Burak Can Yıldızlı; BC Dnipro ise Henry Dugat, Stanislav Tymofeienko, Jared Terrell, Maksym Zakurdaiev ve Kyrylo Fesenko beşiyle başladı.

Bahçeşehir Koleji ilk iki dakikada skor üretmekte güçlük çekip bir de basit top kaybı yapınca Zafer Aktaş’tan erken bir mola geldi. Çeyreğin kalan bölümünde de Dnipro savunmasını delmekte zorlanan Kırmızı Ejderhalar, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 20 – 12 geride kapattı.

İkinci çeyreğe 6 – 2’lik bir seriyle başlayan Bahçeşehir Koleji, devrenin bitimine 7 dakika 12 saniye kala skoru 22 – 16’ya getirdi ve rakibini mola almaya zorladı. Moladan Rıdvan, Thomas ve Erkan’ın getirdiği enerjiyle dönen İstanbul ekibi, farkı bir ara 7’ye kadar çıkarsa da açık alanda imkan verdiği sayı sonrasında basketi yiyince, ilk yarının bitimine 2 dakika 43 saniye kala molayı aldı. İlk yarının kalan bölümünde de üstünlüğünü koruyan Bahçeşehir Koleji soyunma odasına 44 – 33 üstünlükle gitti.

İkinci yarıya Jamal Jones, Rıdvan Öncel, Erick Green, Josh Owens ve Peyton Aldridge ile başlayan Bahçeşehir Koleji, Erick Green’in hücumdaki liderliğiyle farkı 18 sayıya kadar çıkardı ve üçüncü çeyreğin ilk beş dakikasını 56 – 38 önde geçti. Kırmızı – lacivertli takım çeyreğin kalan bölümünde oyunun savunma kanadında sıkıntı yaşasa da maçın son periyoduna 73 – 54 önde girdi.

Son çeyreğe iki ekip de dengeli başlarken ilk beş dakikalık bölüm 82 – 64’lük skorla Bahçeşehir Koleji lehine geçildi. Maçın son bölümünde az süre alan oyuncularını sahaya süren Bahçeşehir Koleji maçı da 97 – 70 kazandı.

Bahçeşehir Koleji’nin en skorer isimleri 24 sayıyla Erick Green (4 ribaund, 3 asist), 16 sayıyla Rıdvan Öncel (2 ribaund, 2 top çalma) ve 11 sayıyla Josh Owens (3 ribaund) oldu.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Zafer Aktaş, mücadelenin kendileri için iyi geçtiğini ifade ederek şöyle devam etti:

Kırmızı – lacivertli ekip, Gloria Cup’ın ikinci maçında, 4 Eylül Cuma saat 20.30’da Anadolu Efes’le kozlarını paylaşacak.