HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN TERLEDİLER

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Gaziantep’te kuracağı altyapısına yetenekler aradı. 500’ü aşkın sporcu Gaziantep Bahçeşehir Koleji Spor Salonu’nu doldurdu.

Tahincioğlu Basketbol Süper Lig’inin yeni ateşi Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü 24 ilde başlattığı altyapı seçmelerine hız kesmeden devam ediyor. Bu sene bin öğrenciyi altyapısına kazandırmayı hedefleyen takımın duraklarından biri Gaziantep’ti. Şehirde takıma ilgi yoğundu 8-14 yaş aralığındaki 500’ü aşkın sporcu seçmelerin yapıldığı spor salonunu doldurdu.

Basketbolcu olmak isteyen çocukların adeta kuyruk oluşturduğu elemelerde heyecan yüksekti.

Öğrenciler tek tek Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü’nün altyapı koçları tarafından gözlemlendi.

“AMACIMIZA ULAŞTIK”

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Genel Menajeri Alpaslan Aydın Gaziantep’te gördükleri manzaradan çok etkilendiğini söyledi.  Aydın, “A Takım maçlarından fırsat buldukça illerdeki seçmelerimize gidiyor, genç adayları izliyorum. Bugün de ekip olarak Gaziantep’teyiz. Gaziantep’te hayali basketbolcu olmak olan yüzlerce genç sporcumuz ile buluştuk. Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı’nı kurarken amacımız çocuklara, gençlere basketbolu sevdirmekti. Bugün bu amacımıza ulaştığımızı gözlerimle gördüm. Salondaki bu yoğun ilgi, bu heyecan hedefimize vardığımızı kanıtlıyor. Evet, belki hepsi profesyonel basketbolcu olmayacak. Ama bu takım oyununu oynarken çok şey kazanacak, çok şey öğrenecek. Ve bir gün inanıyorum ki Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü’nün altyapısında yetişmiş oyuncularımız ülkemizi dünyada temsil edecek. İnanın ki bu noktalara ulaşacak yetenekler Türkiye’de var. Yeter ki biz o yeteneklerin kaybolmaması için çalışalım. Bu seçmeleri tamamladıktan sonra alt liglerde mücadele edecek takımlar kuracağız. Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü gençlerle ikinci, üçüncü liglerde temsil edilecek.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ SPOR KULÜBÜ KAMPLARLA DA GELİYOR!

Genel Menajer Alpaslan Aydın, kulüp olarak gündemimiz de olan bir başka konu da yaz ve kış kamplarımız. Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü olarak yılda iki kez sporcularımız için kamp düzenleyeceğiz.

Hazırlıklarımız tamam.

Bu yaz ilk olarak Yaz Kampı ile başlıyoruz. İlk olarak Haziran ayında Antalya’da 150 çocuğumuzu kampa alacağız ve orada da sporcu taramalarımıza devam edeceğiz. Daha sonra da gelecek yıl ara dönemde Kış Kampı düzenleyeceğiz.

 Amacımız genç sporcularımızın yaz ve kış aylarında verimli bir basketbol dönemi geçirmeleridir” dedi.

VALİ DAVUT GÜL’DE SEÇMELERİ YERİNDE TAKİP ETTİ.

Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül, yeni binasına taşınan Bahçeşehir Koleji Gaziantep Kampüsünü gezip altyapı seçmelerini izledi.

Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül, “Bahçeşehir Koleji Spor Kulübünün şehrimizde yaptığı altyapı seçmelerini yerinde izlemek için geldim. Nasıl uygulamalar yaptıklarını ve bu uygulamaları okullarda  nasıl gerçekleştirdiklerini görüyorum. Şehrimizin her köşesinden basketbolcu olmak isteyen genç sporcular bugün buradalar. Gençlerimizin mutlaka bir spor branşında olmaları, spor yapmaları, yeteneklerini geliştirmeleri bizim için çok önemli. Bunu amaç edinmiş spor sevgisini aşılamak için Türkiye’nin bir çok ilinde altyapı seçmeleri gerçekleştiren Bahçeşehir Koleji Spor Kulübünü tebrik ederim” dedi.