Git Gelli Maçta Bahçeşehir Mağlup

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 12. Haftasında Beşiktaş’la karşılaştı. Maça kötü başlayan ancak İsmet Akpınar liderliğinde oyuna ortak olan Bahçeşehir Koleji, maçın son bölümünde Alperen Şengün’ün sürüklediği Beşiktaş hücumlarını durdurmakta güçlük çekti ve sahadan 86 – 76 yenik ayrıldı.

Kırmızı Ejderhalar maça İsmet Akpınar, Erick Green, Jamal Jones, Burak Can Yıldızlı ve Josh Owens; konuk takım Beşiktaş ise Şehmus Hazer, James Blackmon, Markell Johnson, Sadık Emir Kabaca ve Alperen Şengün beşiyle başladı.

İki ekip de maça hücumda kolay sayılar bularak başlarken, ilk üç dakikalık bölüm Bahçeşehir Koleji’nin 10 – 9’luk üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin sonuna 4 dakika 50 saniye kala gelen televizyon molasında Beşiktaş’ın 16 – 14 liderliği vardı. Molanın ardından İsmet Akpınar’la etkili hücum performansını sürdüren Bahçeşehir Koleji, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 28 – 27 önde kapattı.

İkinci çeyreğe iki takım da ilk periyottaki üretkenliğinden uzak başlarken, ilk iki dakika 30 – 29 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle geçildi. Devrenin bitimine 6 dakika 16 saniye kala gelen Beşiktaş molasına, siyah-beyazlıların 33 – 30 skor avantajıyla girildi. Beşiktaş, moladan Alperen Şengün’ün üst üste sayılarıyla dönerek ilk yarının sonuna 3 dakika 26 saniye kala skoru 36 – 43’e getirince Bahçeşehir Koleji molası geldi. Beşiktaş, devrenin son bölümünde James Blackmon’ın yay gerisinden bulduğu isabetlerle farkı açtı ve soyunma odasına 42 – 54’lük skorla önde girdi.

İki ekip de ikinci yarının ilk iki dakikasında sayı bulamadı. Üçüncü çeyreğin bitimine 4 dakika 6 saniye kala gelen televizyon molasına Beşiktaş’ın 58 – 51’lik üstünlüğüyle girildi. Moladan Jamal Jones’un üst üste sayılarıyla güçlü dönen Bahçeşehir Koleji, çeyreğin bitimine 2 dakika 23 saniye kala 59 – 58 öne geçti. Beşiktaş, çeyreğin son bölümünde İsmet Akpınar’ın etkili oyununa Şehmus Hazer’le cevap verdi ve maçın son dörtte birlik bölümüne 65 – 65 eşitlikle girildi.

Siyah-beyazlılar son çeyreğe Şehmus Hazer’in sayılarıyla başladı ve ilk iki buçuk dakikalık bölümü 71 – 67 önde geçti. Maçın bitimine 4 dakika 48 saniye kala gelen televizyon molasına Beşiktaş’ın 76 – 72’lik üstünlüğüyle girildi. Molanın ardından Blackmon ve Alperen’le saılar bulan konuk ekip, maçın bitimine 2 dakika 14 saniye kala skoru 73 – 81’e getirince Bahçeşehir Koleji molası geldi. Siyah-beyazlılar, maçın son bölümünde skor avantajını korumayı başardı ve sahadan 86 – 76 galip ayrıldı.

Bahçeşehir Koleji adına maçın en skorer isimleri; 31 sayıyla İsmet Akpınar (6 asist, 5 ribaund), 16 sayıyla Erick Green (3 asist, 2 ribaund) ve 12 sayıyla Josh Owens (11 ribaund, 2 asist) oldu.

Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Erhan Ernak, maçtan sonra yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: ‘’Maça istediğimiz gibi başlayamadık, bu da çok fazla kolay top kaybı yapmamızla sonuçlandı. 19 hücum ribaundu verdik ve bunun sonucunda rakibimize ikinci şanslardan 21 sayı atma imkanı tanıdık. Bu elbette maçın kazanılmasını oldukça zorlaştıran bir unsur. Bir arada oynayıp, birbirimizin yeteneklerini sahada kontrol edebilir hale gelmemiz gerekiyor.’’

Bahçeşehir Koleji, sıradaki maçında 15 Aralık Salı günü 7DAYS EuroCup son hafta mücadelesinde Umana Reyer Venezia’yı konuk edecek.