Genç Milliler Yarı Finalde

Yunanistan'ın Volos kentinde düzenlenen FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası'nda U18 milli takımımız, çeyrek finalde Fransa'yı 69-64 mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Maça hücumda kötü başlayan U18 Milli Takımımız, ilk beş dakikada skor üretmekte zorlanırken Fransa, guardlarının yardımıyla öne geçti. Çeyrek sonuna doğru Türkiye, dıştan sayı bulsa da Fransa, ikinci çeyreğe 11-16'lık üstünlükle girdi.

İkinci çeyrekte Türkiye, hücumunu toparlarken savunmayı iyi yapamayınca soyunma odasına 27-39 geride gitti. Üçüncü çeyrekte alan savunmasıyla birlikte takımımız farkı tek hanelere indirse de Fransa, toparlandı ve son çeyreğe 44-56 önde girdi.

Son çeyrekte savunmayı daha da agresif hale getiren Türkiye, Tibet Görener’in arka arkaya üçlükleriyle bir anda farkı 2 sayıya kadar düşürdü. Fransa, Juhann Begarin’in sayılarıyla ayakta kalmaya çalışsa da Türkiye maçı 69-64.

Türkiye’de Tibet Görener 4/5 üçlükle 16 sayı, 3 ribaundla oynarken Mustafa Kurtuldum 13 sayı, 6 ribaund, Alperen Şengün 9 sayı, 8 ribaund, Ömercan İlyasoğlu 8 sayı, 4 ribaund ve Adem Bona 7 sayı, 3 ribaundla oynadı.