FENERBAHÇE’Yİ SALLADIK AMA YIKAMADIK!

Maça Quino Colom, Andy Rautins, Emir Preldzic, DJ White beşiyle başladık. Konuk ekip Fenerbahçe ise Erick Green, Ali Muhammed, Marko Guduric, Joffrey Lauvergne, Ahmet Düverioğlu beşiyle başladı.

İki takım da maça hücumda etkili başlayamadı ve ilk beş dakika 7-2 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle geçildi. Fenerbahçe çeyreğin ikinci bölümünde ritim bulsa da maçın dörtte birlik bölümü Bahçeşehir Koleji’nin 20-13’lük üstünlüğüyle bitti.

Çeyrek arasında Bahçeşehir Koleji Çamlıca Kampüsü öğrencileri, 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalini anma için bir dans gösterisi sergiledi.

Fenerbahçe ikinci çeyreğe hızlı başladı ve 6-0’lık serinin ardından çeyreğin bitimine 7 dakika 46 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi (20-19). Bahçeşehir Koleji, Andy Rautins ve Emir Preldzic’in sayılarıyla 10-0’lık bir seri yakaladı ve bunun üzerine konuk takım, devrenin bitimine 2 dakika 18 saniye kala mola aldı (35-35). Periyotun son bölümünde Bahçeşehir Koleji üstün oyununu sürdürdü ve soyunma odasına 43-39’luk farkla gitti.

Seyri yüksek bir basketbolun yanı sıra seyirciler maç boyu yapılan birçok etkinlikle oldukça eğlendiler. Devre arasında müzisyen Eypio ve Youtuber Reynmen, Bahçeşehir Koleji’nin yeni marşı ‘’Toz Duman’’ı tribünlerle birlikte büyük bir coşkuyla söyledi. Periyot aralarında Bahçeşehir Üniversitesi Dans Kulübü’nün hazırladığı birbirinden güzel danslarla da izleyenler keyifli anlar yaşadı.

İki takım da ikinci yarıya dengeli bir şekilde başlarken, üçüncü periyodun ilk beş dakikalık bölümü 50-50’lik eşitlikle geçildi. Çeyreğin ikinci bölümünde iki takım da birbirine bariz bir üstünlük sağlayamayınca maçın son dörtte birlik bölümüne Fenerbahçe’nin 63-61’lik üstünlüğüyle gidildi.

Maçın son periyodunda hem biz hem de Fenerbahçe savunmada sertliği artırdı ve çeyreğin ilk beş dakikalık bölümü Fenerbahçe’nin 71-67’lik üstünlüğüyle geçildi. Bahçeşehir Koleji birçok kez üç sayılık atışla farkı gidermeye çalışsa da Fenerbahçe, maçın son bölümünde skor farkını korumayı başardı. Bahçeşehir Koleji son saniyeye kadar dirense de Fenerbahçe sahadan 84-72 galip ayrıldı.