Erzurum Ziyaretimiz

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü oyuncuları, Erzurum’da düzenlenen U18 Anadolu Bölge Şampiyonası’nda mücadele eden Samsun Bahçeşehir Koleji ve İstanbul Bahçeşehir Koleji altyapı takımlarını yalnız bırakmadı. Altyapıları haricinde Tınazlı Köyü İlkokulu ve Erzurum Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile de buluşan takım oyuncuları Erzurum’da basketbol rüzgarı estirdi.
Takım kaptanı Yiğitcan Turna, Andy Rautins, Emir Preldzic, Hadi Özdemir ve Fatih Cantitiz’den oluşan Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü kafilesi, Türkiye’nin kayak merkezi kentlerinden olan Erzurum’da basketbol severlerle buluştu. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen U18 Anadolu Bölge Şampiyonası’nda mücadele eden Samsun Bahçeşehir Koleji ve İstanbul Bahçeşehir Koleji altyapı takımlarını izlemeye ve desteklemeye gelen oyuncular, altyapı takımlarını yalnız bırakmadılar.

İKİ BAHÇEŞEHİR KOLEJİ KARŞI KARŞIYA!
Anadolu Bölge Şampiyonası’nda karşı karşıya oynayan iki Bahçeşehir Koleji takımı tribünlerdeheyecan dolu anlar yaşattı. Abileri tarafından alkışlarla izlenilen maçta kazanan, ilk yılında iki takımla Anadolu Bölge Şampiyonası’na katılmayı hak kazanan Bahçeşehir Koleji oldu.

Gülen minik gözler…
Şampiyona sonrası Tınazlı Köyü İlkokulu’nu ziyaret eden sporcular köydeki miniklerle buluştu. Okullarında ilk kez profesyonel bir basketbolcu ağırlayan minikler çok heyecanlıydı. Şarkılar ve yaptıkları resimlerle takımı karşılayan Erzurumlu minik öğrenciler keyifli bir gün geçirdiler. Abilerinin hediye ettikleri basketbol, futbol ve voleybol toplarıyla doyasıya eğlendiler. Tınazlı köyü çocuklarıyla buluşan Emir Preldzic : “Kariyerimde birçok heyecanlı ve unutulmaz an yaşadım ama bugün yaşadığım çok daha farklı, çok daha özel bir his. Bahçeşehir Koleji’ne geldiğim ilk günden beri kurumun altyapılara ve çocuklara verdiği önemi iyi biliyorum. Bugün de iki takımımızı izlemeye geldik. Onların gelecekte yerimizi alacak olmaları bizi heyecanlandırıyor. Ardından Tınazlı’da bu minik öğrencilerle buluşmak beni çok duygulandırdı. Gülen minik gözler görmek, o güzel gözleri basketbol sevgisine dair güldürmek çok kıymetli.” dedi.

Başarı Değil Basketbol Sevgisi!
Kulüp adına konuşan Alpaslan Aydın; “Mardin’den sonra şimdi de aynı güzel amaçlar için Erzurum’da olmak çok güzel. Hem iki altyapımızı izlemekten gurur, hem de miniklere basketbol sevgisi aşılamaktan onur duyuyoruz. İlk yılımızda iki takımımızın Bölge Şampiyonası’na kalması bizim için çok değerli ve önemli. Kulüp olarak başarı odaklı gitmesek de altyapılarımızın elde ettiği her başarı bizi mutlu ediyor. Bizim için önemli olan başarı değil, basketbol sevgisi. Bu sebeple de onları yalnız bırakmıyoruz. Ardından hem Tınazlı Köyü minikleri hem de Erzurum Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile bir arada olmak, amaçlarımızı yerine getirmek bizi mutlu ediyor. Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanımız Sayın Hüseyin Yücel’in her zaman dediği gibi Türkiye’ye basketbol sevgisi aşılayacağız ve basketbolcu fabrikası olacağız” dedi.