Ertelenen Haftada Kazanan Banvit

Tahincioğlu Süper Ligi ertelenen 19. Haftasın da Bahçeşehir Koleji Banvit’e konuk oldu. 93-84 sonuçlanan maçta Bahçeşehir Koleji playoff yolundaki şansını zora soktu.

Maçın öncesinde Bahçeşehir Koleji öğrencileri; Banvit baş antrenörü Sayın Hakan Demir ve Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Genel Sekreteri Sayın Alpaslan Aydın’a çiçek takdim ederek başarı dileklerinde bulundu.

Bahçeşehir Koleji maça Quino Colom, Andy Rautins, Manny Harris, DJ White, Marcus Slaughter; ev sahibi ekip Banvit ise Alex Perez, Rıdvan Öncel, Tolga Geçim, DJ Shelton, Jordan Morgan beşiyle başladı.

Maça her iki ekip de dengeli başlarken, ilk beş dakikalık bölüm ev sahibi ekibin 12-10’luk üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin son kısmında da iki takım birbirine üstünlük sağlayamadı ve maçın ilk dörtte birlik bölümü 19-19 eşitlikle bitti.

Bahçeşehir Koleji ikinci çeyreğe hızlı bir giriş yaptı ve yakaladığı 8-0’lık seriyle skoru 27-21’e getirince devrenin bitimine 7 dakika 8 saniye kala Banvit molası geldi. Molanın ardından savunma sertliğini artıran ev sahibi ekip, skoru devrenin bitimine 5 dakika 19 saniye kala 26-29’a getirince bu kez de Bahçeşehir Koleji molası geldi. İlk yarının sonlarına doğru iki takım da hücumda tutuk bir görüntü sergiledi ve soyunma odasına 39-39’luk eşitlikle gidildi.

Banvit ikinci yarıya iyi başlayıp farkı bir ara 7’ye kadar çıkardı ve ilk beş dakikalık bölümü 56-53 önde geçti. Fark, çeyreğin ikinci bölümünde de artıp azaldı ve maçın son dörtte birlik periyoduna ev sahibi ekibin 66-60’lık üstünlüğüyle gidildi.

Bahçeşehir Koleji son çeyreğe iyi başlayıp farkı 2’ye kadar indirse de Banvit, yakaladığı seriyle skoru 74-67’ye getirdi ve maçın bitimine 7 dakika 2 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Bahçeşehir Koleji moladan iyi dönemeyince Banvit farkı ilk kez çift hanelere çıkarttı ve 79-69’luk skorun ardından Stefanos Dedas, bir mola hakkını daha kullandı. Bahçeşehir Koleji, maçın son bölümünde geri dönmek için çalışsa da çabaları sonuç vermedi ve Banvit, mücadeleden 93-84 galip ayrıldı. Bu sonuçla Bahçeşehir Koleji, bu sezon Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki 13. mağlubiyetini almış oldu.