DIŞARIDA DOSTLUK İÇERİDE ADATIP SAKARYA GALİP

Basketbol Süper Liginin 5.haftasında karşılaşan Adatıp Sakarya ve Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü müsabakası maç öncesi yöneticilerin dostluk yemeği ile başladı.

Kamp dönemi başlayan karşılıklı dostluk ziyaretleri ligin 5. Haftasında karşılaşan Adatıp Sakarya- Bahçeşehir Koleji arasında devam etti. Sakarya Kulüp Başkanı Adil Köseoğlu, Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Kulüp Başkanı Ömer Yücel’i maç öncesi Sapanca Maja tesislerinde ağırladı.

Maç ise Bahçeşehir Koleji Quino Colom, Can Altıntığ, Andy Rautins, Hakan Yapar, Marcus Slaughter, Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediyesi ise maça Toney Douglas, Landry Nnoko, Burak Eşlik, Jean Salumu, Junior Etou; beşiyle başladı.

İki takım da maça hücumda ve savunmada dengeli başlarken, ilk 5 dakikalık bölüm 8-5 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle geçildi. Periyotun bitimine 4 dakika 17 saniye 10-9 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle girildi. Molanın ardından iki takım da hücumda etkinliğini artırdı ve maçın dörtte birlik bölümü 24-23 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle bitti.

Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediyesi ikinci çeyreğe 4-0’lık seriyle başladı. Bahçeşehir Koleji aldıkları molanın ardından 8-0’lık seri yakaladı ve bu kez de çeyreğin bitimine 6 dakika 51 saniye kala Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediyesi molası geldi (27-32). Molanın ardından Bahçeşehir Koleji bir kez daha hücumda tempoyu arttırdı. Çeyreğin son bölümünde Adatıp Sakarya arayı kapatmaya çalışsa da soyunma odasına 39-46 geride girdi.

Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediyesi, ikinci yarıya 9-2’lik seriyle başladı ve üçüncü çeyreğin bitimine 5 dakika 33 saniye kala skoru eşitleyince Bahçeşehir Koleji molası geldi (48-48). Misafir takım molanın ardından da hücumda istediği tempoyu yakalayamayınca çeyreğin bitimine 3 dakika kala bir mola daha geldi (54-48). Çeyreğin son bölümünde iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı ve maçın son dörtte birlik bölümüne 60-53 Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediyesi üstünlüğüyle girildi.

Maçın son periyotuna da yüksek şut yüzdesiyle giren Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediyesi, çeyreğin bitimine 7 dakika 59 saniye kala 71-55 öne geçti ve Bahçeşehir Koleji molası geldi. Bahçeşehir Koleji, maçın bitimine 4 dakika 27 saniye kala farkı 10 sayıya indirdi ve ev sahibi molası geldi (79-69). Maçın son bölümünde Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediyesi oyunun kontrolünü yeniden ele geçirdi ve sahadan 84-71 galip ayrıldı.

  1. haftada istediğini sahada bulamayan Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü’nü taraftarı Sakarya’da da yalnız bırakmadı. Bölge civarındaki Bahçeşehir Koleji kampüslerden yüzlerce öğrencisi takımını desteklemek için Sakarya Spor Salonu rakip tribününü doldurdu. Maç boyu desteklerini eksik etmeyen taraftarlar maça büyük renk kattı.