DeMarcus Cousins Konferans Finallerine Yetişebilir

ESPN’in haberine göre Golden State Warriors’ın uzunu DeMarcus Cousins, Batı Konferansı final serisinde sakatlıktan kurtulup parkelere dönebilir.

Los Angeles Clippers’a karşı oynanan ilk tur serisinde yaşadığı sakatlıktan kurtulmaya başlayan yıldız oyuncu, bu ayın başında rehabilitasyon programına başladı. Cousins daha önce sakatlığı hakkında, “Planladığım şey bu değildi. Bir çeşit hüzünlü film gibi bir şey ama bence mutlu sonla bitecek. Bunun için bekliyorum.” şeklinde konuşmuştu.

Sakatlığının seviyesini doktorlarla konuştuktan sonra öğrendiğini belirten Cousins, “Sakatlığın etkisinden emin değildim. Doktorlar anlamama yardımcı oldu. Kafamda bazı şeyleri oturtmaya başladım. Gün gün ilerlemeye başlayacağım.” İfadelerini kullanmıştı.

Golden State Warriors koçu Steve Kerr de, oyuncusunun tedavisinin iyi gittiğini belirtti. Kerr verdiği demeçte, “Her şey oldukça iyi gidiyor. Bekleyip göreceğiz.” dedi.

Cousins normal sezonda, 25.7 dakika, 16.3 sayı ve 8.2 ribaund ortalamalarıyla oynamıştı ve Clippers’a karşı kaybedilen serinin ikinci maçında sakatlanmıştı.

Kaynak: De Marke