Bugünün Kazananı Yok

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 21. haftasında Akatlar Spor ve Etkinlik Salonu’nda Darüşşafaka Tekfen’i ağırladı. Hafta içinde İdlib’de meydana gelen saldırıda şehit olan Mehmetçiklerimiz için yapılan saygı duruşuyla başlayan mücadelede Bahçeşehir Koleji, büyük bir çekişmeye sahne olan maçın son bölümünde bulduğu kritik isabetlerle sahadan 91 – 87 galip ayrıldı ve bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’ndeki 7. galibiyetini elde etti.

Bahçeşehir Koleji müsabakaya Trae Golden, Can Altıntığ, Mangok Mathiang, Hadi Özdemir ve Dwight Hardy; konuk ekip Darüşşafaka Tekfen ise Kartal Özmızrak, Johnathan Hamilton, Doğuş Özdemiroğlu, Jarrod Jones ve Bonzie Colson beşiyle başladı. İki ekip de maça hücumda kolay sayı üreterek başlarken, ilk beş dakikalık bölüm Bahçeşehir Koleji’nin 12 – 11’lik üstünlüğüyle geçildi. Bahçeşehir Koleji, televizyon molasının ardından hızlı hücumlarla ve Mangok Mathiang’ın boyalı alandaki etkinliğiyle skor tabelasında 22 – 17 öne geçince konuk ekip, ilk çeyreğin bitimine 2 dakika 22 saniye kala mola aldı. Molanın ardından denge değişmedi ve maçın ilk dörtte birlik bölümü 28 – 21 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle geçildi.

Bahçeşehir Koleji, ikinci çeyreğe basit top kayıplarıyla başlayınca konuk ekip, 9 – 3’lük bir seriyle skoru 31 – 30’a getirdi ve devrenin bitimine 6 dakika 57 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Molanın ardından fark bir ara yeniden 6’ya kadar çıksa da Darüşşafaka Tekfen, Sinan Güler’in hücumdaki etkinliğiyle skoru 37 – 36’ya getirince Bahçeşehir Koleji, devrenin bitimine 3 dakika 34 saniye kala bir mola daha aldı. Devrenin son bölümünde iki ekip de kolay basketler buldu ve soyunma odasına Darüşşafaka Tekfen’in 48 – 47’lik üstünlüğüyle gidildi.

İkinci yarıya iki ekip de hücumda düşük yüzdelerle başlarken, ilk beş dakikalık bölüm Bahçeşehir Koleji’nin 59 – 56’lık üstünlüğüyle geçildi ve televizyon molası geldi. Bahçeşehir Koleji, molanın ardından hem hücumda hem de savunmada oyunun kontrolünü tamamen ele geçirerek skoru 74 – 61’e getirince konuk ekip, çeyreğin bitmesine yalnızca 49 saniye kala molaya başvurdu ve maçın son dörtte birlik bölümüne aynı skorla girildi.

Darüşşafaka Tekfen, son çeyrekte 8 – 0’lık bir seri yakalayıp farkı 6’ya kadar indirince Bahçeşehir Koleji, maçın bitimine 6 dakika 37 saniye kala mola aldı. Konuk ekip, maçın son bölümünde de tam saha baskısıyla etkili olup bir ara öne geçse de Bahçeşehir Koleji, daha az hata yapan taraf oldu ve sahadan 91 – 87 galip ayrılarak bu sezon ligdeki 7. galibiyetini hanesine yazdırdı.

Bahçeşehir Koleji adına müsabakanın en skorer isimleri 24 sayıyla Trae Golden (13 asist, 7 ribaunt), 21 sayıyla Mangok Mathiang (11 ribaunt, 3 blok) ve 20 sayıyla Dwight Hardy (3 ribaunt, 2 asist) oldu.

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 22. Haftasında 7 Mart Cumartesi günü Pınar Karşıyaka’ya konuk olacak.