Bitmeyen Uzatmaların Galibi Bahçeşehir

Bahçeşehir Koleji maça Quino Colom, Andy Rautins, Chris Babb, DJ White, Marcus Slaughter; ev sahibi ekip Arel Üniversitesi Büyükçekmece ise Danny Gibson, Osiris Eldrigde, Kenny Hayes, Berkay Candan, Deniz Kılıçlı beşiyle başladı.

Maça Andy Rautins ve DJ White’ın hücumdaki etkili oyunuyla başlayan Bahçeşehir Koleji, ilk beş dakikalık bölümü 18-4 önde kapattı. Arel Üniversitesi Büyükçekmece, televizyon molasından 12-0’lık bir seriyle döndü ve Bahçeşehir Koleji, çeyreğin bitimine 2 dakika 17 saniye kala mola aldı. Çeyreğin son bölümünde iki ekip de skor üretmekte güçlük çekti ve maçın ilk dörtte birlik bölümü 23-23 eşitlikle sona erdi.

İkinci çeyreğe savunma sertliğini artırarak başlayan Bahçeşehir Koleji, hücumda Hakan Yapar’ın sürükleyiciliğiyle skorda yeniden öne geçti ve ilk beş dakikayı 42-32 önde kapattı. Arel Üniversitesi Büyükçekmece farkı Matt Tiby’le eritmeye çalışsa da Bahçeşehir Koleji, soyunma odasına 50-40 önde giden taraf oldu.

İkinci yarıya da oyunun kontrolünü koruyarak başlayan Bahçeşehir Koleji, üçüncü çeyreğin bitimine 4 dakika 42 saniye kala gelen televizyon molasına 61-49 önde girdi. Çeyreğin son bölümünde hem hücumda hem de savunmada etkinliğini artıran ev sahibi ekip farkı 3 sayıya kadar indirdi ve son periyoda 67-64 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle gidildi.

Son çeyreğe iki ekip de dengeli başlarken, maçın son beş dakikalık bölümüne Bahçeşehir Koleji’nin 77-73 üstünlüğüyle girildi. Arel Üniversitesi Büyükçekmece, mücadelenin son bölümünde skoru eşitledi ve 86-86’lık skorla uzatma periyoduna gidildi.

Uzatma periyodunda iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı ve 94-94’lük skorla ikinci uzatma periyoduna gidildi. İkinci uzatma periyodunda DJ White’ın etkili oyunuyla skorda öne geçen Bahçeşehir Koleji, mücadeleden 106-103 galip ayrılarak bu sezonki 11. zaferini elde etti.