Basketbol sadece basketbol değil

Geçen sezonki seyirci sayılarını ne TBF yayınladı, ne de bizler kurcaladık. Hepimiz biliyoruz ki tribünlerde azımsanmayacak sayıda azalma oldu. Buna karşın ligin yeni takımı Bahçeşehir Koleji öğrencilerine basketbolu sevdirmeyi başararak ortalamanın daha da fazla düşmesini engelledi.
 
Bahçeşehir Koleji'nin yeni basketbolseverler yaratmaya çalışmasını önemsemek ve diğer kulüplere de örnek göstermek gerekir. Denilebilir ki, kendi öğrencilerini getiriyor. Olabilir. Özellikle üç büyüklerin kendi küçük taraftarlarını salona getirmelerinden ne farkı var? Sonuçta ilk kez basketbol maçına gelenlerden bir bölümü bu sporu sevecek, sporcu veya seyirci olarak basketbola ilgisini sürdürecek.
Özellikle NBA'de salona gelenlerin büyük oranı basketbol izleyicisi olsa dahi, aralardaki eğlenceli aktiviteler de bilet almak için bir başka neden.
 
Şimdilik bu tür etkinlikleri yapan kulüp sayısı az. Pek çoğunda her şey basketbolla başlayıp, basketbolla bitiyor. Oysa basketbol sadece basketbol değil.
 

Bahçeşehir, TOFAŞ, Anadolu Efes, Darüşşafaka Tekfen gibi basketbol dışı etkinlikler düzenleyenlere diğer bütün takımların katılması salonlardaki doluluk oranını artıracaktır. 

Kaynak: BasketFaul