Bahçeşehir Öğrencilerinin Desteğiyle Kazandı!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 13. Haftasında Bahçeşehir Koleji evinde Tofaş’ı ağırladı. Sezonda sürpriz çıkışlarıyla ligin en çok konuşulan takımı olan Bahçeşehir Koleji’ni yılın son maçında öğrencileri yalnız bırakmayarak maç boyu verdikleri destekle takımlarını galibiyete taşıdı.

Bahçeşehir Koleji maça Quino Colom, Andy Rautins, Manny Harris, DJ White, Marcus Slaughter; konuk ekip TOFAŞ ise Barış Ermiş, Kyle Weems, Sammy Mejia, Kenny Kadji, Franck Elegar beşiyle başladı.

Bahçeşehir Koleji maça savunmada ve hücumda Andy Rautins’in etkili performansıyla başladı ve ilk beş dakikanın ardından 16-8’lik üstünlüğü ele geçirince TOFAŞ molası geldi. Molanın ardından iki takım da hücumda üretken olamadı ve maçın ilk dörtte birlik bölümü 25-16 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle geçildi.

Konuk ekip TOFAŞ ikinci çeyreğe 4-0’lık bir seriyle başladı ve periyotun bitimine 7 dakika 54 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi (25-20). Molanın ardından iki takım da birbirine üstünlük sağlayamazken, çeyreğin bitimine 2 dakika 21 saniye kala TOFAŞ mola aldı (39-34). Bahçeşehir Koleji, devrenin sonunda boş atışlardan faydalanamayınca devreye 39-40 geride giren taraf oldu.

Konuk ekip ikinci yarıya yüksek yüzdeyle hücum ederek başladı ve ilk beş dakikalık bölümü 51-60 önde geçti. Gelen molanın ardından hücumda Manny Harris’le etkinliğini artıran Bahçeşehir Koleji, son çeyreğe 62-66 geride girdi.

Son periyotun ilk beş dakikasında iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı ve TOFAŞ’ın 68-72’lik üstünlüğüyle geçildi. Maçın son bölümünde savunma sertliğini artıran Bahçeşehir Koleji, hücumda da Quino Colom’un önderliğinde vitesi artırdı ve mücadeleden 79-77 galip ayrıldı.

Maç sonunda tribünlerdeki öğrencilerle birlikte sevinen oyuncular bu galibiyeti Bahçeşehir Ailesine yeni yıl hediyesi olarak verdi.