Bahçeşehir Koleji'nden Rahat Galibiyet

Bahçeşehir Koleji, Antalya kampının ardından İstanbul’daki ilk hazırlık maçına Darüşşafaka Tekfen karşısında çıktı. Başından sonuna kadar oyundaki üstünlüğünü koruyan Bahçeşehir Koleji sahadan 78 – 68 galip ayrıldı.

Bahçeşehir Koleji maça Jamal Jones, İsmet Akpınar, Rıdvan Öncel, Erick Green, Burak Can Yıldızlı ve Josh Owens beşiyle başladı.

Bahçeşehir Koleji maça savunma kanadında sert başlayınca Darüşşafaka Tekfen, çeyreğin bitimine 8 dakika 21 saniye kala erken bir mola aldı. Molanın ardından iki takım da karşılıklı basketlerle sahaya döndü ve çeyreğin ilk 5 dakikası Bahçeşehir Koleji’nin 9 – 6’lık üstünlüğü ile geçildi. Çeyreğin son bölümünde oyunun kontrolünü ele geçiren kırmızı – lacivertliler, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 21 – 9 önde kapattı.

İkinci çeyreğe iki ekip de skor üretiminde güçlük çekerek başladı ve ilk 4.5 dakikalık bölüm 23 – 15 Bahçeşehir Koleji üstünlüğünde geçildi. Hücumda yaşanan sorunlar saha içerisinde çözülemeyince Koç Zafer Aktaş maçtaki ilk molasına başvurdu. Molanın ardından top paylaşımını daha iyi yapan ve skordaki üstünlüğünü yeniden sağlamlaştıran Bahçeşehir Koleji, ilk yarının sonuna 2 dakika 37 saniye kala 31 – 18 öne geçince Darüşşafaka Tekfen molası geldi. Çeyreğin son bölümünde Bahçeşehir Koleji üstünlüğünü korudu ve soyunma odasına 37 – 22’lik üstünlükle gitti.

Bahçeşehir Koleji, ikinci yarıya skoru muhafaza ederek başlasa da Darüşşafaka Tekfen çeyrek ortasında farkı 10 sayıya kadar indirince, üçüncü periyodun bitimine 4 dakika 27 saniye kala molayı aldı. Molanın ardından Bahçeşehir Koleji farkı yeniden açtı ve maçın son dörtte birlik bölümüne 57 – 41 önde girdi.

Bahçeşehir Koleji son çeyreğe de dominant bir şekilde başladı ve ilk beş dakikayı 68 – 51 önde geçti. Maçın son bölümünde Darüşşafaka Tekfen’in farkı kapatma çabalarına karşılık üstünlüğünü koruyan Bahçeşehir Koleji, sahadan 78 – 68 galip ayrıldı.

Bahçeşehir Koleji’nde maçın en skorer isimler 19 sayıyla Erick Green (3 asist, 2 ribaund), 11 sayıyla Josh Owens (8 ribaund, 3 asist) ve 11 sayıyla Peyton Aldridge (4 ribaund, 2 top çalma) oldu.

Maçın ardından Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Zafer Aktaş şu açıklamalarda bulundu: ‘’Bu sezon kendi sahamızda ilk hazırlık maçımızı Darüşşafaka’ya karşı oynadık. Hem müdafaa hem de hücumda düzenlerimizi deniyoruz. Takımın şu anki eforundan ve sahaya koyduğu enerjiden memnunum. Tabii ki üzerine koymamız gereken çok şey var ancak lige hazır olacağımıza inanıyorum.’’

Bahçeşehir Koleji, 12 Eylül Cumartesi günü Frutti Extra Bursaspor’la karşılaşacak.