Bahçeşehir Koleji Son Çeyrekte Mağlup

Antalya’da düzenlenen hazırlık turnuvası Gloria Cup’ın üçüncü ve son maçında Bahçeşehir Koleji, Galatasaray Doğa Sigorta ile karşılaştı. Üç çeyrek yakın giden mücadelenin son çeyreğinde oyunun kontrolünü ele geçiren Galatasaray Doğa Sigorta sahadan 91 – 82 galip ayrıldı. Bahçeşehir Koleji bu sonuçla Gloria Cup’ı üçüncü sırada tamamladı.

Bahçeşehir Koleji maça Jamal Jones, İsmet Akpınar, Erick Green, Josh Owens ve Peyton Aldridge; Galatasaray Doğa Sigorta ise Daryl Macon, Yiğit Arslan, Eray Aydoğan, Brock Motum ve Berke Atar beşiyle başladı.

Kırmızı – lacivertli ekip maça ne hücumda ne de savunmada istediklerini yaparak başlayabildi. Çeyreğin sonuna 6 dakika 37 kala skor Galatasaray Doğa Sigorta lehine 12 – 6’ya gelince Koç Zafer Aktaş molasına başvurdu. Moladan İsmet Akpınar’ın hücumdaki liderliğiyle dönen Bahçeşehir Koleji kolay skor üretmeye başladı ve maçın ilk dörtte birlik bölümünü 26 – 22 önde geçti.

Bahçeşehir Koleji, Galatasaray Doğa Sigorta’nın ikinci çeyreğin başındaki 5-0’lık serisine hızlı hücumlardan bulduğu iki basketle cevap verince, devrenin bitimine 8 dakika 22 saniye kala Galatasaray Doğa Sigorta molası geldi. Molanın ardından iki ekip de karşılıklı sayılarla geçerken ilk yarının bitimine 2 dakika 43 saniye kala skor 41 – 40 iken Ertuğrul Erdoğan ikinci molasını da kullandı. Devrenin son bölümünde iki takım da farkı açamadı ve soyunma odasına 49 – 47’lik Galatasaray Doğa Sigorta üstünlüğüyle gidildi.

İkinci yarıya iki takım da skor üretmekte güçlük çekerek başlarken ilk beş dakikalık bölüm 55 – 50’lik Galatasaray Doğa Sigorta üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin kalan bölümünde oyun üstünlüğünü ele geçiren sarı – kırmızılı ekip, maçın son dörtte birlik bölümüne 71 – 59 önde girdi.

Son çeyreğin başında 12 sayılık skor avantajını muhafaza eden Galatasaray Doğa Sigorta, hücumda ritim kaybedince skor 76 – 64 iken, maçın bitimine 5 dakika 42 saniye mola aldı. Bahçeşehir Koleji maçın son bölümünde farkı kapatmaya çalışsa da oyunun kontrolünü elinde tutan sarı – kırmızılılar mücadeleden

Bahçeşehir Koleji adına maçın en skorer isimleri; İsmet Akpınar 19 sayı (4 asist, 1 ribaund), Erick Green 13 sayı (1 asist, 1 ribaund) ve 10 sayıyla Erkan Yılmaz (7 ribaund, 4 asist) oldu.

Kırmızı – lacivertliler, bir sonraki hazırlık maçında 10 Eylül Perşembe günü Akatlar Spor Salonu’nda Darüşşafaka Tekfen’i ağırlayacak.