Bahçeşehir Koleji Rövanşı Aldı

Bahçeşehir Koleji maça Quino Colom, Andy Rautins, Manny Harris, DJ White, Marcus Slaughter; konuk ekip Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye ise Alp Karahan, Şafak Edge, Mitchell Wilbekin, Andrew Etogi, Luc Junior Etou beşiyle başladı.

İki takım da maça yüksek yüzdeli atarak başlarken, ilk beş dakikalık bölüm Bahçeşehir Koleji’nin 13-12’lik üstünlüğüyle geçildi. Bahçeşehir Koleji çeyreğin ikinci bölümünde farkı bir ara 7 sayıya çıkarsa da konuk ekip, üst üste bulduğu iki üçlükle skoru 24-23’e getirdi ve ilk periyot bu skorla sona erdi.

İkinci çeyreğe hücumda etkili başlayan Bahçeşehir Koleji devrenin bitimine 4 dakika 29 saniye kala skoru 39-28’e getirdi ve Adatıp Sakarya BŞB molası geldi. Konuk ekip, devrenin sonlarına doğru 13-6’lık bir seri yakalayarak farkı 4’e indirdi ve soyunma odasına 45-41 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle gidildi.

İkinci yarı dengeli başlarken ilk beş dakikalık bölüm Bahçeşehir Koleji’nin 59-53’lük üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin sonlarına doğru savunma sertliğini iyice artıran Bahçeşehir Koleji farkı yeniden çift hanelere çıkardı ve maçın son dörtte birlik bölümüne 73-60 üstünlükle girdi.

Konuk ekip son çeyreğe savunmada çok iyi başlayıp skoru 78-71’e getirince, maçın bitimine 6 dakika 11 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Maçın son bölümünde skor avantajını koruyan Bahçeşehir Koleji sahadan 87-82 galip ayrılarak Sakarya’da kıl payı kaybettiği maçın rövanşını alarak bu sezon Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki 10. galibiyetini elde etti.