Bahçeşehir Koleji’nin İkinci Tur İhtimali Kalmadı

Bahçeşehir Koleji, 2020 – 2021 7DAYS EuroCup A Grubu’nun yedinci maçında Rusya temsilcisi UNICS Kazan’ı ağırladı. Kırmızı Ejderhalar, harika geçen ilk çeyreğin ardından kıyasıya geçen mücadeleden 67 – 70’lik skorla mağlup ayrıldı.

Bahçeşehir Koleji maça Jamal Jones, Alex Perez, Erick Green, Burak Can Yıldızlı ve Josh Owens; konuk ekip UNICS Kazan ise Isaiah Canaan, Okaro White, Dmitrii Uzinskii, Jamar Smith ve Jordan Morgan beşiyle başladı. Bahçeşehir Koleji maça iyi savunma yaparak başlarken, ilk üç dakikayı 5 – 2 önde geçti. UNICS Kazan, hücumdaki sorunlarına çözüm bulamayıp skorda 9 – 2 geri düşünce, çeyreğin bitimine 5 dakika 13 saniye kala erken bir mola almak zorunda kaldı. Moladan da Erick Green’in etkili performansıyla dönen Bahçeşehir Koleji, çeyreğin sonuna 2 dakika 25 saniye kala skoru 16 – 5’e getirdi. Çeyreğin son bölümünde oyun üstünlüğünü daha da perçinleyen Kırmızı Ejderhalar, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 22 – 7 önde geçti.

Rakip takım ikinci çeyreğe daha derli toplu başladı ve üç buçuk dakikada farkı tek hanelere indirince Bahçeşehir Koleji molası geldi (26 – 18). Kırmızı Ejderhalar, moladan Jamal Jones’un üst üste bulduğu altı sayıyla dönerek farkı yeniden 14’e çıkardı ve skor 32 – 18’e gelince, Rusya temsilcisi devrenin bitimine 5 dakika 10 saniye kala mola aldı. Moladan 8 – 0’la dönerek momentumu ele geçiren konuk ekip, skoru 34 – 26’ya getirdi ve Bahçeşehir Koleji, ilk yarının sonuna 2 dakika 54 saniye kala bir mola daha aldı. UNICS Kazan, çeyreğin son bölümünü iyi oynayarak farkı eritti ve soyunma odasına 34 – 31’lik Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle gidildi.

İkinci yarıya konuk takım iyi başladı ve ilk dört buçuk dakikada Bahçeşehir Koleji’ne yalnızca 9 sayı imkanı vererek skoru 43’te eşitleyince ev sahibi takım molaya başvurdu. Çeyreğin ikinci bölümünde de skor üretmekte güçlük çeken Kırmızı Ejderhalar, maçın son dörtte birlik bölümüne 53 – 48 geride girdi.

Son çeyreğe iki ekip de dengeli bir şekilde başlarken, maçın bitimine 6 dakika 50 saniye kala gelen UNICS Kazan molasına 54 – 53 Bahçeşehir Koleji liderliğinde girildi. White ve Kolesnikov’un üçlükleriyle ayakta kalan UNICS Kazan, son 1 dakika 54 saniyeye 65 – 62’lik skor avantajıyla girince Bahçeşehir Koleji molası geldi. Son derece çekişmeli geçen son bölümde Jamal Jones’la etkili olmaya çalışan Bahçeşehir Koleji, rakibine diş geçiremedi ve sahadan 70 – 67’lik skorla mağlup ayrıldı.

Kırmızı Ejderhalar adına maçın en skorer isimleri; 20 sayıyla Erick Green, 14 sayıyla Jamal Jones ve 13 sayıyla Burak Can Yıldızlı oldu.

Kırmızı – lacivertliler, sıradaki maçında ING Basketbol Süper Ligi’nin yedinci haftası kapsamında 14 Kasım 2020 Cumartesi günü Frutti Extra Bursaspor’u ağırlayacak.