Bahçeşehir Koleji Lige Galibiyetle Başladı

Kurduğu yeni kadro ve hazırlık döneminde oynadığı iyi basketbolla dikkatleri üzerine çeken Bahçeşehir Koleji, 2020 – 2021 ING Basketbol Süper Ligi sezonunun ilk haftasında, Akatlar Spor Salonu’nda TOFAŞ’ı ağırladı. Maçın başından sonuna kadar tabeladaki üstünlüğünü koruyan Kırmızı Ejderhalar, sahadan 84 – 73’lük skorla galip ayrılarak lige iyi bir başlangıç yaptı.

Bahçeşehir Koleji maça Jamal Jones, Alex Perez, Erick Green, Burak Can Yıldızlı, Josh Owens; konuk ekip TOFAŞ ise Berk Uğurlu, Semaj Christon, DJ White, Jeremy Simmons ve Sean Kilpatrick beşiyle başladı.

İki takım da maça hücumda kısır başladı ve ilk beş dakikalık bölüm 6 – 6’lık eşitlikle geçildi. Çeyreğin ikinci bölümünde oyunun kontrolünü ele geçiren Bahçeşehir Koleji skoru 22 – 14’e getirdi ve maçın ilk dörtte birlik bölümü bu skorla geçildi.

Konuk ekip ikinci çeyreğe de hücumda kısır başladı ve skor 28 – 19’ken, devrenin bitimine 7 dakika 2 saniye kala mola aldı. Tabeladaki üstünlüğünü çeyrek içinde daha da perçinleyen kırmızı – lacivertli takım, devrenin sonuna 1 dakika 6 saniye kala skoru 45 – 28’e getirince TOFAŞ bir mola daha aldı. Alex Perez’in basket faulüyle farkı 3 sayı daha açan Bahçeşehir Koleji, soyunma odasına 48 – 28’lik üstünlükle gitti.

İkinci yarıya iki ekip de dengeli başlarken, ilk 6 dakikalık bölüm Bahçeşehir Koleji’nin 62 – 42’lik üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin ikinci bölümünde TOFAŞ, 6 – 0’lık bir seri yakalayarak skoru 64 – 10’a getirince Bahçeşehir Koleji, çeyreğin bitimine 1 dakika 32 saniye kala mola aldı. Çeyreğin son bölümünde Jamal Jones’la skor bulan ev sahibi ekip, maçın son dörtte birlik bölümüne 66 – 53’lük liderlikle girdi.

TOFAŞ, son çeyreğe 6 – 0’lık bir seriyle başlayıp skoru 66 – 59’a getirince, maçın sonuna 8 dakika 36 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Kırmızı ejderhalar, molanın ardından İsmet Akpınar ve Burak Can Yıldızlı’nın etkili oyunuyla hakimiyeti yeniden ele geçirdi ve maçın bitimine 4 dakika 12 saniye kala skoru 78 – 66’ya getirince bu kez de TOFAŞ molası geldi. Maçın sonunda hata yapmayan Bahçeşehir Koleji, sahadan 84 – 73’lük skorla galip ayrıldı ve lige iyi bir başlangıç yaptı.

Bahçeşehir Koleji adına maçın en skorer isimleri; 24 sayıyla Erick Green (7 ribaund, 3 asist), 16 sayıyla Jamal Jones (6 ribaund, 2 asist) ve 12 sayıyla Josh Owens (5 ribaund) oldu.

Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Zafer Aktaş, maçın ardından şu açıklamalarda bulundu: ‘’Çok yeni bir takımız. Ağustosun 15’inden beri çalışıyoruz. Alex Perez takıma geç katıldı, ondan henüz tam olarak istediğimiz randımanı alamıyoruz ama zamanla bu tip sorunları da aşacağız. Lige galibiyetle başlamak güzel. TOFAŞ, Türk basketbolunun en önemli takımlarından birisi, onlara karşı kazanmak güzel ama düzeltmemiz gereken noktalar elbette var. İlk yarı 28 sayı yemişken, ikinci sayı 45 sayı yemek bu noktalardan biri. Müdafaadaki sertliğimizi 40 dakikaya yaymamız gerekiyor.’’

Bahçeşehir Koleji sıradaki maçında, 30 Eylül Çarşamba günü 7DAYS EuroCup ilk hafta maçında Fransız ekibi JL Bourg’u konuk edecek.