Bahçeşehir Koleji Ligde İkide İki Yaptı

Ligin ilk haftasında TOFAŞ’ı 84 – 73 yenen ve ardından da tarihindeki ilk 7DAYS EuroCup maçında Fransa temsilcisi JL Bourg’a mağlup olan Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 2. Haftasında Darüşşafaka Tekfen’e konuk oldu. Başından sonuna kadar çekişmeli geçen maçtan 95 – 91’lik skorla galip ayrılan Kırmızı Ejderhalar ligde ikide iki yaptı.

Bahçeşehir Koleji maça Jamal Jones, Alex Perez, Erick Green, Deniz Kılıçlı ve Peyton Aldridge; ev sahibi takım Darüşşafaka Tekfen ise Erkan Veyseloğlu, John Gillon, Ryan Luther, Andrew Andrews ve Grant Jerrett beşiyle başladı.

Darüşşafaka Tekfen maça kısa oyuncularının etkili oyunuyla başlayıp skoru 7 – 2’ye getirdi ancak Bahçeşehir Koleji farklı oyunculardan bulduğu sayılarla oyuna ortak oldu ve ilk çeyreğin ilk beş dakikalık bölümünü 13 – 9 önde geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde Erick Green’in etkili oyunuyla maçın hakimiyetini ele geçiren Bahçeşehir Koleji, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 26 – 19 önde kapattı.

Bahçeşehir Koleji ikinci çeyreğe de iyi başladı ve skor 23 – 33’e gelince Darüşaşfaka Tekfen, ilk yarının bitimine 7 dakika 13 saniye kala mola aldı. Molanın ardından oyun kontrolünü sürdürmeyi başaran Kırmızı Ejderhalar, ilk yarının sonuna 2 dakika 9 saniye kala skor 32 – 41’ken molaya başvurdu.

İkinci yarıya iki ekip de dengeli bir şekilde başladı ve ilk beş dakikalık bölüm, Bahçeşehir Koleji’nin 56 – 51’lik üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin ikinci bölümünde savunma kanadında zafiyet yaşayan Bahçeşehir Koleji, rakibinin 65 – 65’te kendisini yakalamasına müsaade etti ve 1 dakika kala mola almak zorunda kaldı. Maçın son dörtte birlik bölümüne Bahçeşehir Koleji’nin 70 – 67’lik üstünlüğüyle girildi.

Son çeyreğe iki ekip de hücum ve savunmada dikkatli başlarken, maçın son beş dakikalık bölümüne Bahçeşehir Koleji’nin 78 – 77’lik liderliğinde gidildi. Maçın son bölümünde daha az hata yapan ve sahanın iki bölümünde de Alex Perez önderliğinde oyunun kontrolünü yeniden ele geçiren Bahçeşehir Koleji sahadan 95 – 91 galip ayrılarak ING Basketbol Süper Ligi’ne ikide iki yaparak başladı.

Bahçeşehir Koleji adına maçın en skorer isimleri 26 sayıyla Erick Green (4 ribaund, 2 asist), 16 sayıyla Deniz Kılıçlı (4 ribaund, 1 asist) ve 14 sayıyla Alex Perez (8 asist, 4 ribaund) oldu.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Zafer Aktaş, şu ifadelerde bulundu: ‘’Öncelikle bugün bu maçı oynamak bizim için zordu. Çarşamba günü JL Bourg’a karşı kalp kırıcı bir mağlubiyet aldık. Bu, ilk EuroCup deneyimimizde hiç beklemediğimiz bir sonuçtu. Ama bugün takım sahaya çıktı ve ilk resmi maçını oynayan Darüşşafaka Tekfen’e karşı başından sonuna kadar iyi bir oyun oynadı. Bugün Josh’tan yoksunduk ancak kaptan Deniz onun yokluğunu aratmadı ve sahaya yansıtmasını istediğimiz işlerin tamamını yaptı. Son olarak da Alex Perez’e değinmek gerekiyor. Sezon başında bizimle çok az çalışma imkanı buldu ama yavaş yavaş ritmini buluyor. Maçın sonunda da takımı maestro gibi yönetti. Bu performansınımızı çarşamba günkü UNICS Kazan maçına taşımak istiyoruz.’’

Kırmızı – lacivertli ekip, bir sonraki maçında 6 Ekim Salı günü 7DAYS EuroCup’ın ikinci haftasında Rusya temsilcisi UNICS Kazan’a konuk olacak.