Bahçeşehir Koleji İzmir'de İstediği Sonucu Alamadı

Ev sahibi ekip Pınar Karşıyaka maça Erving Walker, Sek Henry, Birkan Batuk, İlkan Karaman, Assem Marei; Bahçeşehir Koleji ise Quino Colom, Andy Rautins, Manny Harris, DJ White, Marcus Slaughter beşiyle başladı.

Bahçeşehir Koleji maça, üç sayı çizgisinin gerisinden yüksek yüzdeyle atarak başladı ve çeyreğin bitimine 5 dakika gelen Pınar Karşıyaka molasına 6-11 üstünlükle girdi. Çeyreğin ikinci bölümünde iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı ve maçın ilk dörtte birlik bölümü Bahçeşehir Koleji’nin 21-24’lük üstünlüğüyle geçildi.

Ev sahibi Pınar Karşıyaka ikinci çeyreğe savunmada etkili başlayıp 10-6’lık bir seri yakalayınca, çeyreğin bitimine 6 dakika 16 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi (31-30). Bahçeşehir Koleji, molanın ardından Manny Harris ve Quino Colom’un hücumdaki liderliğiyle farkı bir ara 5 sayıya kadar çıkarsa da, soyunma odasına 46-45 geride girdi.

İki takım da ikinci yarıya karşılıklı basketlerle başladı ve ilk beş dakikalık bölüm Bahçeşehir Koleji’nin 61-60’lık üstünlüğüyle geçildi. Televizyon molasının ardından Assem Marei’nin hücumdaki liderliğiyle skorboardda öne geçen Pınar Karşıyaka, maçın son dörtte birlik bölümüne 74-65’lik üstünlükle girdi.

Pınar Karşıyaka son çeyreğe hem hücumda hem de savunmada etkili başlayıp skoru 82-67’ye getirdi ve maçın bitimine 6 dakika 22 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Pınar Karşıyaka, maçın son bölümünde oyunun kontrolünü elden bırakmadı ve Bahçeşehir Koleji sahadan 103-77 mağlup ayrıldı. Bahçeşehir Koleji bu sonuçla bu sezonki sekizinci yenilgisini aldı.

İzmir deplasmanında da Bahçeşehir koleji öğrencileri takımlarını yalnız bırakmadı. 3 ilden 10 ayrı kampüsten 500 taraftarı rakip tribün koltuklarını doldurdu.