Bahçeşehir Koleji İstedi Ama Olmadı

Bahçeşehir Koleji maça Quino Colom, Alper Özcan, Andy Rautins, DJ White, Marcus Slaughter; ev sahibi ekip Gaziantep Basketbol ise Sarunas Vasiliauskas, Shaq Mckissic, Can Uğur Öğüt, Orhan Haciyeva, Tonye Jekiri beşiyle başladı.

Bahçeşehir Koleji, Alper Özcan’ın liderliğinde maça hızlı başladı ve ilk beş dakikalık bölümü 13-4 önde kapattı. Gaziantep Basketbol, periyotun ikinci yarısında hücumda ve savunmada etkinliğini artırdı ve maçın dörtte birlik bölümünü 15-13 önde kapattı.

Gaziantep Basketbol hücumdaki etkinliğini ikinci çeyreğe de taşıyınca skor, devrenin bitimine 4 dakika 56 saniye kala 27-18’e geldi ve Bahçeşehir Koleji molası geldi. Molanın ardından Bahçeşehir Koleji, istediği hücum ritmini bulamadı ve soyunma odasına 36-23 geride gitti.

İki takım da ikinci yarıya dengeli başladı ve ilk beş dakikalık bölüm 44-33 Gaziantep Basketbol üstünlüğüyle geçildi. Periyotun kalan kısmında iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı ve son çeyreğe Gaziantep Basketbol’un 51-41 üstünlüğüyle girildi.

Bahçeşehir Koleji son çeyreğe hızlı başladı ve maçın bitimine 4 dakika 51 saniye kala farkı 6 sayıya indirince Gaziantep Basketbol molası geldi. Molanın ardından hücumda etkinliğini artıran Gaziantep Basketbol, sahadan 65-63’lük skorla galip ayrıldı.

Maçta her iki takımında taraftarı oldukça dikkat çekiciydi. Bahçeşehir Koleji tribünleri basketbol deplasman tribünlerin çok üstünde oldukça kalabalıktı. Çevre illerden 750’nin üzerinde Bahçeşehir Koleji öğrencisi takımlarını desteklemek için Karataş Spor Salonun tribünlerinde yerlerini almıştı. Gaziantep taraftarları da maç boyu takımlarını destekledi. Her iki takımın yaptığı karşılıklı ışık şov maçın adrenalinine renk kattı.