Bahçeşehir Koleji Eurocup'taki İlk Maçında Mağlup

Bahçeşehir Koleji maça Jamal Jones, İsmet Akpınar, Erick Green, Burak Can Yıldızlı ve Josh Owens; konuk ekip JL Bourg ise Zackary Wright, Zachery Peacock, Thomas Scrubb, Alen Omic ve Danilo Andjusic beşiyle başladı.

Konuk takım maça hızlı başladı ve ilk beş dakikayı 14 – 4 önde geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde de oyun üstünlüğünü koruyan JL Bourg, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 31 – 15 önde geçti.

İkinci çeyreğin başında Bahçeşehir Koleji 12 – 6’lık bir seri yakalayıp skoru 27 – 37’ye getirince, ilk yarının bitimine 6 dakika 20 saniye kala JL Bourg molası geldi. JL Bourg bu seriye 7 – 0’la karşılık verdi ve skor 27 -44’e gelince molayı bu kez de Bahçeşehir Koleji aldı. Devrenin kalan bölümünde de oyunun hakimiyetini sürdüren JL Bourg, soyunma odasına 57 – 39 önde gitti.

Üçüncü çeyreğe Zachery Peacock ve Danilo Andjusic’in hücumdaki etkili oyunuyla başlayan JL Bourg, ilk beş dakikayı 65 – 51 önde geçti. Çeyreğin kalan bölümünde Bahçeşehir Koleji’nin oyunu eşitleme çabalarına rağmen Fransa temsilcisi üstünlüğünü korudu ve maçın son dörtte birlik bölümüne 79 – 61 önde girdi.

Bahçeşehir Koleji son çeyreğe Alex Perez’in etkili oyunuyla başlasa da JL Bourg, Maxime Courby ile cevap verdi ve maçın son beş dakikasına 87 – 72’lik üstünlükle girdi. Maçın son bölümünde Bahçeşehir Koleji farkı kapatmaya çalıştı ancak başarılı olamadı ve sahadan 99 – 82 mağlup ayrıldı.

Bahçeşehir Koleji adına maçın en skorer isimleri 23 sayıyla Erick Green (4 ribaund, 2 asist), 18 sayıyla Alex Perez (1 ribaund, 1 top çalma) ve 17 sayıyla Jamal Jones (4 ribaund, 1 asist) oldu.

Bahçeşehir Koleji, sıradaki maçında 3 Ekim Cumartesi günü Darüşşafaka Tekfen’e konuk olacak.