Bahçeşehir Koleji Devre Arasına Galibiyetle Girdi

Bahçeşehir Koleji maça Yiğitcan Turna, Andy Rautins, Hadi Özdemir, DJ White, Marcus Slaughter; konuk ekip İstanbul BBSK ise Tu Halloway, Mehmet Yağmur, Bekir Karlı, Luka Babic, Semih Erden beşiyle başladı.

Bahçeşehir Koleji maça hücumda Andy Rautins’in etkili oyunuyla başlasa da konuk ekip oyuna denge getirdi ve çeyreğin bitimine 4 dakika 19 saniye kala gelen televizyon molasına 10-9 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle gidildi. Molanın ardından hücumda ritmini artıran Bahçeşehir Koleji maçın ilk dörtte birlik bölümünü 22-14 önde kapattı.

İkinci periyoda iki takım da dengeli girerken, devrenin bitimine 6 dakika 2 saniye kala İstanbul BBSK molası geldi (33-24). Molanın ardından hücumda ve savunmada kontrolü tamamen ele geçiren Bahçeşehir Koleji, soyunma odasına 51-35’lik üstünlükle gitmeyi başardı.

İstanbul BBSK ikinci yarıya hücumda iyi başladı ve üçüncü çeyreğin bitimine 4 dakika 58 saniye kala gelen molaya Bahçeşehir Koleji’nin 63-50’lik üstünlüğüyle gidildi. Molanın ardından iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı ve son çeyreğe 69-56’lık Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle gidildi.

Son periyoda iki takım da hücumda ve savunmada yüksek başladı, maçın bitimine 6 dakika 32 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi (80-65). Maçın son bölümünde oyundaki hâkimiyetini koruyan Bahçeşehir Koleji sahadan 103-86 galip ayrılarak ligdeki 7. zaferini elde etti.

Türkiye Kupası için Darüşşafaka-Arel Büyükçekmece müsabakasını bekleyen Bahçeşehir Koleji, yarın ki skora bağlı olarak kupaya katılma durumu belli olacak.