Aslanı Evinde Yine Zorladık

Bahçeşehir Koleji maça Alper Özcan, Andy Rautins, Manny Harris, DJ White ve Marcus Slaughter; ev sahibi ekip Galatasaray Doğa Sigorta ise Jaka Klobucar, Göksenin Köksal, Aaron Harrison, Nigel Hayes ve Marko Arapovic beşiyle başladı.

İki takım da maça hücumda ve savunmada dengeli başlarken, maçın ilk beş dakikalık bölümü 12-9 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle geçildi. Bahçeşehir Koleji’nin savunmada çaldığı toplarla bulduğu sayılar sonrası maçın ilk molası, çeyreğin bitimine 3 dakika 42 saniye kala Galatasaray Doğa Sigorta’dan geldi (12-19). Molanın ardından hücumdaki etkinliğini artıran Galatasaray Doğa Sigorta farkı 3 sayıya kadar indirdi ve maçın ilk dörtte birlik bölümü Bahçeşehir Koleji’nin 24-21’lik üstünlüğüyle geçildi.

İkinci yarıya Tai Webster’ın etkili oyunuyla başlayan Galatasaray Doğa Sigorta skoru 29-31’e getirdi ve Bahçeşehir Koleji, maçtaki ilk molasını aldı. Molanın ardından hücumda Can Altıntığ’ın sürükleyiciliğiyle fark yeniden 9 sayıya çıktı ve devrenin bitimine 4 dakika 2 saniye kala Galatasaray Doğa Sigorta molası geldi (29-38). Bahçeşehir Koleji devrenin son bölümünde savunmadaki sertliğini koruyarak soyunma odasına 45-38 üstünlükle gitti.

Galatasaray Doğa Sigorta ikinci yarıya üç sayı çizgisinin gerisinden yüksek yüzdeli atarak başladı ve ilk beş dakikalık bölüm, Bahçeşehir Koleji’nin 52-50 liderliğiyle geçildi. Çeyreğin ikinci bölümünde oyunun kontrolünü ele geçiren ev sahibi ekip, maçın son dörtte birlik bölümüne 59-57 önde gitti.

Son periyoda Jaka Klobucar önderliğinde etkili başlayan Galatasaray Doğa Sigorta, maçın bitimine 5 dakika 15 saniye kala skoru 71-63’e getirdi ve Bahçeşehir Koleji molası geldi. Maçın son bölümünde oyunun kontrolünü bırakmayan Galatasaray Doğa Sigorta, müsabakadan 88-73 galip ayrıldı.

Bu sonuçla Bahçeşehir Koleji bir kez daha evinde zorladığı Galatasaray Doğa Sigorta’ya karşı istediği sonucu yakalayamadı.