Anthony Davis'in Geleceği

NBA'de yaz dönemi yine çok hızlı başladı. Daha finaller bitmemişken, çoğu takım geleceğini kurabilmek için oyuncular ve menajerleriyle görüşmelere başladı. Her takas dönemi olduğu gibi bu takas döneminde de başrollerden birisi Anthony Davis. 

New Orleans Pelicans'ın süperstarı Anthony Davis, 2012 Nba Draft'ında New Orleans tarafından 1.sırada seçilmişti. 6 yılda 23.7 sayı, 10.5 ribaunt, 2.1 asist ve 2.4 blok ortalamalarıyla oynadı. Ligin en iyi forvetlerinden birisi olan Davis'in New Orleans'ta mutlu olmadığı ve takaslanmak istediği bilinmekte.

ESPN'den Adrian Wojnarowski'nin haberine göre ezeli rakipler Boston Celtics ve Los Angeles Lakers, Pelicans'ın süperstarı için rekabet halindeler. Lakers, Anthony Davis için 4.tur draft hakkı ve iyi bir oyuncuyu gözden çıkarmaya hazır. Anthony Davis'in menajeri Rich Paul ise Davis'in gelecek sezon nerede oynadığına bakılmaksızın 2020 yazında serbest oyuncu olmayı planladığını belirtti.

Boston ise her ne olursa olsun yıldız ismi takaslamaya kararlı. Anthony Davis gibi bir süperstarın takıma gelişinin, takımın en önemli ismi konumunda olan Kyrie Irving'i takımda tutabileceğini düşünüyorlar.

Los Angeles Clippers ve Brooklyn Nets'de oyuncuyu kadrosuna katmak istiyor fakat Pelicans'la görüşmelerinde bir gelişme kaydedebilmiş değiller.

Anthony Davis'in nereye gideceği şu anda bilinmez ama Davis'in Pelicans'tan ayrılmasının ligdeki dengeleri değiştireceği kesin.